söyleşiler

MEHMET KÜTÜKÇÜOĞLU & ERTUĞ UÇAR

"Her zaman seninle aynı dalga boyunda hareket edenlerle çalışmazsın; bazen de bambaşka bir cephede sana hiç benzemeyenlerle, onları dönüştürmeyi ve dönüşmeyi göze alarak mesleğini yaparsın." -Mehmet Kütükçüoğlu Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da Celal Abdi Güzer'in soruların...

BORAN EKİNCİ

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da Celal Abdi Güzer'in konuğu olan Boran Ekinci, mimarlıkta iş yapma biçimlerini değerlendiriyor.

MURAT TABANLIOĞLU

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor söyleşilerinde Celal Abdi Güzer'in sorularını yanıtlayan Murat Tabanlıoğlu, yaklaşık 200 kişilik bir ekibe sahip olan Tabanlıoğlu Architects'in yapısını anlatıyor ve ofis yapılanmasına göre biçimlenen iş yapma biçimlerini değerlendiriyor.

DOĞAN HASOL

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da Celal Abdi Güzer'in sorularını yanıtlayan Doğan Hasol, 1967 senesinde kurulan ve bugüne kadar faaliyetlerine yapım alanına katkı sunmayı amaç edinmiş bir bilgi merkezi olarak devam eden Yapı Endüstri Merkezi'ni anlatıyor.

HALUK PAMİR

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da bu ayın konuğu olan Prof. Dr. Haluk Pamir, Türkiye mimarlık tarihindeki düğüm noktalarını değerlendiriyor.

ALİŞAN ÇIRAKOĞLU & ILGIN AVCI

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'un konuğu olan Alişan Çırakoğlu ve Ilgın Avcı ortaklaşa yürüttükleri ofislerinin yapısını, kuşaklar arasında geçiş noktasına yerleşen pratiklerini ve iş yapma biçimlerini anlatıyorlar.

ŞEVKİ PEKİN

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'da Celal Abdi Güzer'in konuğu olan Şevki Pekin, Viyana'da aldığı mimarlık eğitimini, mimarlığın iletişim kanallarına ve profesyonel üretimlerinin arka planına dair görüşlerini aktardı.

KEREM YAZGAN

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor programında Celal Abdi Güzer'in konuğu olan Kerem Yazgan kariyeri boyunca akademiyle sürdürdüğü ilişkiyi anlatıyor ve mimarlık eğitiminden mesleki pratiğe taşınanları tartışıyor.

ODİLE DECQ

Mimari alandaki mesleki pratiğinin yanı sıra Fransa'da açtığı okulda alternatif bir mimarlık eğitimi modeli kuran Odile Decq, Balıkesir'de gerçekleştirilen söyleşide Celal Abdi Güzer'in sorularını yanıtladı.

YAKUP HAZAN & TOLGA HAZAN

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor'un konuğu olan Hazan Mimarlık ortakları Yakup ve Tolga Hazan, iki nesli buluşturan ofis yapılanmalarını anlatıyor. Celal Abdi Güzer'in sorularını yanıtlayan ikili, ofisin projelerinin yanı sıra Türkiye'deki mimarlık ortamını değerlendiriyorlar.

SEVİNÇ HADİ

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor dizisinde Celal Abdi Güzer'in konuğu olan Sevinç Hadi, 1959 yılındaki mezuniyetinin ardından çalıştığı işleri ve süreçlerini, Şandor Hadi ile birlikle yürüttükleri ofisi ve deneyimlerini anlatıyor.

ARİF SUYABATMAZ & HAKAN DEMİREL

Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor söyleşi dizisinin konukları Arif Suyabatmaz ve Hakan Demirel, farklı iki jenerasyonu buluşturan mimarlık pratiklerini, uluslararası mimarlık mecrasında Türkiye’nin yerini ve işlerini değerlendiriyorlar.

ZİYA TANALI

Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor programının konuğu olan Ziya Tanalı, 1965 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra başladığı mesleki yaşamını ve bugüne kadar mimarlık ortamında yaşananları değerlendiriyor.

DİLGÜN SAKLAR & MEHMET EMİN ÇAKIRKAYA

Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor programının bu ayki konukları Tekeli Sisa Mimarlık ortakları Dilgün Saklar ve Mehmet Emin Çakırkaya oldu. Saklar ve Çakırkaya, kurumsal bir mimarlık yapısının dinamiklerini, elde ettikleri deneyimleri ve sürdürdükleri tasarım anlayışını anlatıyor. Söyleşinin bir bölü...

DOĞAN TEKELİ

Kalebodur’un düzenlediği Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor söyleşilerinin konuğu Tekeli Sisa Mimarlık kurucu ortağı Doğan Tekeli oldu. Tekeli, meslek yaşantısı boyunca mimarlık ortamındaki kırılma noktalarını, günümüz mimarlık üretimlerini değerlendiriyor. Söyleşinin bir kısmını okuyabilirsiniz: Cel...